Druk 3D

Druk 3D

Potrzebujesz profesjonalnego druku 3D? Dobrze trafiłeś! Specjalnie dla Ciebie wydrukujemy dowolną rzecz – na podstawie Twojego projektu lub zupełnie od zera. Sprawdź nasze usługi druku 3D w technologii FDM, SLA i SLS!
Zleć projekt

Druk 3D na zamówienie

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług druku w technologii 3D. Oferujemy nie tylko drukowanie 3D z gotowych projektów, ale także projektowanie od zera. Nasze drukarki 3D wykorzystują technologię druku FDM, SLA oraz SLS.

Chcesz wydrukować jeden kolekcjonerski element, czy zamierzasz rozpocząć produkcję niskoseryjną? Podołamy każdemu zleceniu i chętnie pomożemy w dobraniu odpowiedniej technologii oraz materiału, by produkt końcowy spełniał Twoje wymagania!
Definicja

Druk 3D - co to jest?

Technologie druku 3D lub wytwarzania addytywnego (AM) tworzą trójwymiarowe części z modeli projektowania wspomaganego komputerowo (CAD), sukcesywnie dodając materiał warstwa po warstwie aż do utworzenia fizycznego obiektu.

Chociaż technologie druku 3D istnieją od lat 80., ostatnie postępy w zakresie maszyn, materiałów i oprogramowania sprawiły, że drukowanie 3D stało się dostępne dla szerszego grona przedsiębiorstw. Umożliwia to coraz większej liczbie firm korzystanie z narzędzi, które wcześniej były ograniczone do kilku branż zaawansowanych technologii.

Obecnie profesjonalne, niedrogie i stacjonarne drukarki 3D przyspieszają innowacje i wspierają firmy z różnych branż takich jak inżynieria, produkcja, stomatologia, opieka zdrowotna, edukacja, rozrywka czy biżuteria.
Proces drukowania

Jak działa druk 3D?

Podstawą każdego procesu drukowania 3D jest model komputerowy, który można wykonać za pomocą szerokiej gamy programów CAD odpowiednich zarówno dla profesjonalnych projektantów, jak i amatorów.

Po zaprojektowaniu modelu model 3D jest „cięty” na warstwy, co oznacza konwersję do typu pliku, który drukarka może odczytać i odszyfrować. Następnie urządzenie wykonuje projekt i w ten sposób tworzy żądaną część warstwa po warstwie. Stąd praca drukarki różni się w zależności od rodzaju procesu drukowania.

Ponieważ każdy taki proces drukowania wykorzystuje inną technologię i inne surowce, nie ma jednego typu, który byłby odpowiedni do wszelkich zastosowań – każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony.

Główne zalety druku 3D to:

  • elastyczne dostosowanie części;
  • wytwarzanie skomplikowanych geometrycznych kształtów;
  • oszczędność czasowa i finansowa.

Potrzebujesz wysokiej jakości druku 3D? Daj nam znać – wycena druku i projektu jest całkowicie bezpłatna.

Masz pytania? Skontaktuj się nami przez formularz!

KONTAKT DO NAS

3DRUK.eu

Nasze realizacje
Sklep stacjonarny:
Chylońska 42A / pawilon 2
Gdynia


Godziny otwarcia:
Pon.-pt. 10-17
© 2023 3DRUK.eu
Made with ❤ by fisite.pl
envelopephone-handsetcrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram